Počasí


7 charakteristických vlastností úspěšných lidí

Napsala: Nikola Šmorancová

Datum: 6. května 2012

Často čtu blogy zajímavých zahraničních autorů a nedávno jsem objevila jeden, o který bych se chtěla podělit i s vámi, článek o 7 charakteristických vlastnostech úspěšných lidí od amerického autora Marlona Nuqui. Co tyto úspěšné lidi spojuje, co vlastně mají společného? Jak je možné, že se tito lidé bez ohledu na celosvětovou ekonomickou krizi drží stále nahoře a cítí se v pohodě? Přináším vám několik tipů.

 1. Vášeň
 2. Bez vášně se děje jen velmi málo úspěšný věcí/projektů/snů. Lidé, kteří mají pro něco vášeň, často dosahují úspěchu daleko jednodušeji, než ostatní. Žijí svůj sen a vyživují jej neustále energií, chodí s ním spát a ráno se s ním zase probouzejí. Tito lidé zkrátka mají vášeň a nadšení pro něco žít. Co je to, co vás pohání a nemůžete kvůli tomu často ani usnout? Co má ve vašem životě smysl a účel? Je potřeba najít něco, pro co budete mít vášeň, protože vášeň vytváří akci.

 3. Víra
 4. Podpůrný systém víry v to dobré je základem každého úspěšného člověka. Je na čase si kontrolovat vaše přesvědčení a to, v co opravdu věříte – podporují vás nebo spíše omezují? Jaká jsou vaše přesvědčení? Vesměs pozitivní nebo spíše negativní? Analyzujte své myšlenky pečlivě a pak na nich můžete postupně pracovat a měnit je ve váš prospěch.

 5. Strategie
 6. Lidé, kteří bývají úspěšní, mají také strategii, neboli organizovaný způsob, jak trvale produkovat žádoucí výsledky. Máte svojí fungující strategii? Možná je na čase podívat se na to a udělat nějaké zásadní změny, které vám zajistí opravdové výsledky. Může vám v tom pomoci jeden z koučinkových programů.

 7. Hodnoty
 8. Úspěšní lidé vědí, co chtějí od života, jejich práce a také úspěch souvisí s jejich hodnotami. Pokud děláte v životě věci, se kterými se neztotožňujete, nikdy nemůžete mít takové výsledky, jako když je vše v souladu. Zmapujte si své hodnoty a porovnejte současný stav vašeho života – je to skutečně to, co v životě opravdu chcete?

 9. Hladina energie
 10. Už jste si někdy všimli, že nejúspěšnější lidé mají vždy dostatek energie? Vypadá to, že někdy mohou fungovat několik dní beze spánku a ještě podat perfektní výkon, kdekoli se objeví. Čím to je? Tito lidé vědí, že v životě není důležitá jen práce, ale také dostatek vedlejších aktivit, jako je sport, zábava s přáteli, dovolená s rodinou. Vždy si najdou dostatek času, aby se mohli odreagovat a načerpat nové síly. Najděte způsob, jak zvýšit hladinu své energie – sportujte, jezte zdravě, bavte se!

 11. Síla spojení
 12. Většina lidí, která dosahuje úspěchu, zná jedno velmi důležité pravidlo – propojovat se s jinými úspěšnými lidmi a sdílet nové poznatky a zkušenosti. Vědí, že jedině tak se mohou něco naučit a posunout se dál. Statistiky tvrdí, že úspěšní lidé tráví 80% času s jinými lidmi za účelem propojování a kontaktů, díky kterým mohou dělat skutečně to, co sami chtějí. Jak jste na tom vy?

 13. Komunikační dovednosti
 14. S tímto také souvisí další oblast, a to jsou komunikační dovednosti – jak komunikujete s ostatními? Cítíte se jako ryba ve vodě nebo vám to činí trochu problém. Úspěšní lidé jsou mimo jiné výborní řečníci a dokážou mluvit prakticky s každým o všem a naprosto spontánně. Cítíte-li, že komunikace není zrovna vaše silná stránka, pusťte se do toho a začněte na sobě pracovat!

  Další zajímavé články: „Jak efektivně řídit sám sebe?

  Životní průvodce
Všechna práva vyhrazena © 2010-2018 Nikola Šraibová, Michaela Lišková

Copyright | Zajímavé odkazy | Životní koučink Praha, Šťastná žena, Vztahový koučink Mentální trénink a sportovní koučink