Počasí


Jak najít dokonalé já?

Napsala: Nikola Šmorancová

Datum: 9. října 2010

Už jste někdy přemýšleli o tom, co byste museli všechno udělat, abyste se sebou byli 100% spokojení? Určitě byste si přáli vydělávat dostatek peněz, mít skvělého a pozorného partnera, vypadat úchvatně a neodolatelně…, a bude toho ještě celá řada. Nemusíte být skromní, ale co si takhle zrekapitulovat všechno, čeho jste již v životě dosáhli?

Učme se být vděční za to, co máme

Spousta lidí se žene kupředu, neuvědomují si základní hodnoty, které jsou i pro ně samotné důležité. Mít spokojenou rodinu, slušný příjem, jezdit na dovolené, být zdraví. Co bychom vlastně v životě mohli dělat, kdyby nám chyběla tolik důležitá složka zdraví? Bez zdraví, jak se dneska říká, nejde opravdu nic – vydělávat peníze, jezdit na dovolené, být šťastný a spokojený. I kvůli tomu se musejí dít denně životní katastrofy a dramata, aby si lidé uvědomili hodnotu svého života.

Zastavte se na chvilku a uvědomte si svoji existenci, to, že můžete žít na této úžasné planetě absolutně svobodně – pokud budete chtít. Čerpat z neomezených možností, mít skvělé pracovní místo – pokud budete chtít, žít zkrátka život podle vašich představ. Myslíte si, že je to nemožné mít všechno pohromadě? Už to, že si to myslíte, to pro sebe nemožné děláte. Pokud víte, že si tento život zasloužíte, tak ho budete žít. Vlastně si to musíte dovolit. Pouze vy tu rozhodujete, jaký život budete žít. Nikdo jiný!

Jak v sobě najít dokonalost?

Ideální pomůckou, jak si svoji hodnotu uvědomit, je stoupnout si před zrcadlo, chvilku se sledovat a uvědomovat si všechny části vašeho těla. Hýbejte prstama na rukách, na nohách, protáhněte si záda, zkuste pocítit důležité svaly na vašem těle. Pokud se se svým tělem ztotožníte, budete v synergii, také s tím, co je pro vás v životě opravdu důležité. Uvědomování si své hodnoty zvyšuje také tolik potřebné sebevědomí. Jestli vám vaše tělo vadí, nelíbí se vám nebo k sobě zkrátka vztah nemáte – určitě si uvědomíte, od čeho musíte začít.

Sebeláska jako základ pro vaše sebevědomí

Mít se rád, cítit svoji hodnotu, pečovat o své tělo – toto jsou základní předpoklady k posílení vašeho sebevědomí. Všichni se pokoušíme o to, aby nás uznávali ostatní – ale uznáváte vy sami sebe? Sebeláska je oblast, na které bychom měli pracovat všichni po celý život. Pěstovat vztah sám k sobě se může zdát být jako absurdní záležitost, ale opak je pravdou – to jaký máte život, jak se k vám chovají ostatní, je známkou toho, jaký vztah máte sami k sobě. Pokud se naučíte vnímat okolní svět jako zrcadlo, ledacos vám to napoví i o vás samotných. Naučíte se více o sobě, budete sami sebe lépe znát, více se respektovat a naučíte se sledovat a odhadovat lidi okolo sebe. Svět se pro vás stane rázem jednodušší – proč si to komplikovat, když všechno může být daleko jednodušší?

Doporučená technika na podporu sebevědomí a sebelásky:

„Mám se rád(a), takový(á) jaký jsem, protože já jsem jedinečný(á), už tímto jsem pro druhé lidi přitažliv(á), protože jim mám, co nabídnout. Jsem spokojený(á) sama se sebou, jsem takový(á) jaká jsem, takto jsem na tento svět přišel(a). Jsem za možnost být na této zemi vděčný(á), protože mám zde úlohu, kterou dělám nejlépe, jak umím. Všechny své chyby a prohry beru jako výzvy, které mi ukazují další směr. Jsem ochoten(na) se učit novým věcem a být ještě lepší a kvalitnější člověk.

Stačí si tento výrok několikrát za den přečíst, zapřemýšlet nad ním, popřípadě si ho upravit podle svého uvážení. Cílem této pozitivní „afirmace“ je si uvědomit, že žiji, jak nejlépe umím a budu dělat všechno proto, abych se měl na tomto světě ještě lépe. Zaměřujte se na to, jak žít ještě lépe – ne na minulost a chyby, které jste udělali. Minulost je mrtvá a maximálně, co si z ní můžete vzít je ponaučení do budoucna.

Pěstujte si tedy zdraví vztah k sobě, odměňujte se, pokud se posunete v životě někam dál. Nečekejte motivaci od druhých – motivujte se sami a stanovujte si cíle.

Na posílení sebevědomí a sebelásky se zaměřují také naši odborní poradci Životní poradny, objednejte si první konzultaci s 50% slevou!

Další zajímavé články: „Dobré zažívání? Nic není nemožné!

Životní poradna
Všechna práva vyhrazena © 2010-2018 Nikola Šraibová, Michaela Lišková

Copyright | Zajímavé odkazy | Životní koučink Praha, Šťastná žena, Vztahový koučink Mentální trénink a sportovní koučink