Počasí


Pravda o konci světa

Napsala: Michaela Lišková

Datum: 12. října 2011

V poslední době se ke mně dostává mnoho informací o konci světa. Mnoho lidí se bojí. Čeho? Abych pochopila jejich úzkost a obavy, musela jsem se začít ptát, jak si ten konec světa představují. Byla jsem velmi zděšená apokalyptickou vizí počínaje pádem obřího asteroidu, zatopením celé planety Země, věčným kouřovým zahalením a příletem lidožravých mimozemšťanů. A jaké jsou ty vaše představy o konci světa? A skutečně se dá hovořit o konci světa, jeho fyzické podoby?

Výklad Mayského kalendáře

Celou hysterii způsobil mayský kalendář, respektive jeho ukončení k datu 21. 12. 2012. Tento kalendář je starý nejméně 2500 let. Myslím tím nejstarší dochované zápisy. Nikdo na této zemi není v současné době schopen stoprocentně říct, že rozluštil význam textů. Ty jsou psané tzv. glyfy, které jsou založené na mayském jazyce. Ovšem existuje spousta mayských jazyků a slovníků. Pokud se dnešní lidé snaží číst glyfy, snaží se vlastně najít odpovídající výraz, jež by se nejvíce hodil. A protože každý člověk je jedinečný a jeho nazírání na svět je jedinečné, je i výklad toho, co vidí a slyší rozdílný. Proto mi dovolte, abych vám nabídla svůj pohled na v současnosti hypermoderní termín konec světa.

Zapálený vědec C. J. Calleman

Tento původem Švéd se začal zajímat o mayský kalendář před 32 lety a zasvětil jeho studiu celý svůj život. Calleman přednáší ve více než dvaceti zemích světa a jeho snahou je přinést poselství vypovídající o víře v lepší budoucnost. Už v této fázi mi myšlenka na konec světa připadá nesmyslná. Lepší budoucnost se mi s koncem světa neslučuje. Naopak vnímám sloučení prostřednictvím našeho vědomého záměru, našich přání a myšlenek. Vědec píše a přednáší o tom, že rok 2012 vyvolává představu o významných společensko-ekonomických změnách a že spousta lidí se nechává unášet sci-fi představami, jakými nás krmí hollywoodská kinematografie. Avšak podle Callemana není mayský kalendář založen na konkrétních událostech. Jeho obsahem je silný rozvoj vědomí, které způsobují kvantové posuny vesmírných energií, které budou kulminovat v prosinci příštího roku. Přeloženo do teplé lidské řeči, nejde tady o žádný konec světa, o žádný konec lidské existence, ale o proměnu lidského vědomí, která se ukončí 21. 12. 2012. Odsud plyne celosvětová hysterie o konci světa.

Vize budoucnosti

Ať už bude nadcházející období probíhat jakkoli, lidé zůstanou svobodní a živí. Svobodní ve svém rozhodnutí, zda li splynou s nadcházejícími energiemi v souladu se změnou myšlení, nebo jestli se budou urputně držet starého systému. Toto rozhodnutí je čistě na vás, kterou cestou se dáte. Já mám ve výběru jasno. Mě nic starého a strnulého nikam neposouvá. Hrabání se v minulosti a pitvání starých křivd mi nic nevyřeší. Já se orientuji na tady, teď a zítra s novými postupy, pohledy a přístupy. Mě nebaví věci jen řešit a bezcenně o nich mluvit, já chci věci vyřešit a dojít k požadovaným změnám. Vám přeji, abyste k vysněným změnám došli taky. Možná sami, možná s mou pomocí. Jste svobodní v rozhodování a toto mějte na paměti.

Bát se nebo nebát roku 2012

Úžasný člověk a zapálený vědec dr. Calleman vám vzkazuje toto: „Nevím, jak se můžete bát roku! Pochopil bych, kdybyste se báli tygra. Chci vám říct, že toto naše stvoření se vyvíjí 16 miliard let a ať už to stvořil kdokoli, není moc pravděpodobné, že by jeho záměrem bylo, aby to celé těsně před koncem zkolabovalo. Neříkám, že pro někoho z nás nepřijdou těžké časy, ale lidem se snažím doporučit, aby se na těchto vlnách naučili surfovat a stali se součástí těchto posvátných procesů.“

Přečtěte si také: „Poztivitní myšlení - část 1.

Životní poradna
Všechna práva vyhrazena © 2010-2018 Nikola Šraibová, Michaela Lišková

Copyright | Zajímavé odkazy | Životní koučink Praha, Šťastná žena, Vztahový koučink Mentální trénink a sportovní koučink